esmaspäev, 17. september 2012

KOOLITEE USSIMÄNG

17.-21.septembril, osalevad 8 Pelgulinna Gümnaasiumi algklasside klassi üleeuroopalise kampaania raames toimuva KOOLITEE USSIMÄNGUS. Nendeks klassideks on: 2.b, 2.c, 2.d, 3.ak, 3.bk, 3.c, 4.bk ja 4.c klass.
Koolitee ussimäng on lõbus kampaania ja mäng, mis stimuleerib algkooli lapsi (ja nende vanemaid) tulema kooli keskkonnasõbralikult, turvaliselt ja tervislikult. Paljud lapsevanemad leiavad end nõiaringist. Kuna autoliiklus on järjest tihedam esineb ka ohtlikke olukordi sagedamini, see omakorda suurendab ohutunnet. Tulemuseks on see, et vanemad sõidutavad lapsi kooli autoga, mis omakorda tekitab juurde autoliiklust kooli ümbruses.

Koolitee ussimängu eesmärk on lõpetada see nõiaring ning julgustada lapsi jalgsi, rattaga, ühistranspordiga, koolibussiga või ühisautoga (ühes autos on mitme pere lapsed) koolis käima. Jalgsi või rattaga kooli tulles teadvustavad lapsed oma ümbrust, arendavad oskusi ohutuks liiklemiseks ning parandavad võimet liiklusohtusid ette näha. Lisaks sellele annab jalgsi liikumine ja rattasõit lastele hea füüsilise koormuse, millest tänapäeva lastel tihti vajaka jääb. Samuti vähendab mäng ummikuid ja parkimiskohtade nappust kooli ümbruses.

Mis hakkab juhtuma?

Iga õpilane, kes tuleb liiklusmängu nädalal kooli jätkusuutlikult – jalgsi, jalgratta, ühistranspordi, koolibussiga jne saab kooli jõudes kleepsu. Õpilased, kelle kodud asuvad kaugel ning seetõttu tuuakse nad kooli autoga saavad mängust samuti osa võtta. Nende vanemad võivad auto parkida 100 või 200 meetri kaugusele koolist (Mööblimaja parkla) ning juhatada lapsed kooli jalgsi. Või sõidutada ühe autoga mitu last kooli (ühisauto – car sharing). Õpetajatel on samuti võimalus klassile teenida lisa kleepse, kui nad õpilastele koolitulemise viisiga eeskujuks on.

Kõik kleepsud kogutakse suurele mänguplakatile, mis asub 2.korrusel. Mängu eesmärk on katta terve plakat kleepsudega ja saada preemia. Mängu ajal motiveeritakse lapsi kasutama liiklemisel ka jalgrattakiivrit ja helkurvesti.


Nii et tervislikult liikuma!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar